26 Ocak 2010 Salı

kirlenmek güzeldir


ofisteki hanım-abla hayrandım sana bazı bazı. ama bazı bazı yani. bugün o sarfettiğin cümlelerini talihsiz açıklamalar olarak kabul ediyorum.

- x annen senle gurur duyuyor olmalı. çok yeteneklisin elin çok yatkın. annen çok şanslıdır.

övgü cümlesi evet ama bu övgüler çk iyi bulaşık yıkadığı temizlik yaptığı için. yağlı bir tabağı nasıl daha iyi bir şekilde yıkaması gerektiğini bildiği içindi. bu hanım-abla ki gözümde çağdaş türk kadını temsiliydi, kızı babasına ismiyle hitap eder ve yine aynı baba kızının erkek arkadaşlarını amaan onun şurası böyle çirkin bunun burası kısa diye beğenmezdi. ve yine aynı annenin tanrısından tek bir dileği vardı " eğer bir daha dünyaya gelicek olursam kocamın kızı olarak geleyim" derdi. ee hanım-abla bir kızın temizlik becerilerini övme de nerden çıktı şimdi. yıkıldım adeta. hani nerde o çağdaş kadın ha nerde? ah be hanım -abla olmadı bu. nedir yani ev işlerini çok iyi yapanı övmek. bu övülecek kadar önemli bir meziyet midir. nice ev hanımları, kızları, analar, analarımız garip analar, çalışan emekçi analar bu kadar yetenekliydide niye kimse övmüyodu madem. ahh hanım nasılda güzel yıkamışsın çatalı kaşığı kıyamıyorum ağzıma değdirmeye bugün senin için ellerimle yiyicem diyeni duymadım ama. haa yok ama sizin çağdaş evde oluyosa bilemem.

zavallı ben " eheh ben yeteneksizim ama benimde annem benimle gurur duyuyo." diyebildim. nasıl üzüldüm o yağlı tabağın yağını pratik bir şekilde çıkarmayı bilmediğim için anlatamam.


nedir bu bazı ergen zihniyetteki kızların ben çok iyi ev işi bilirimi gösterme merakı. al ablacım komple temizle o zaman ofisi bana akıl verme. valla ben derdimi anlatacak kadar bilirim bana yeter. oğlum olsa da seni ona almam. anlatma bana nasıl yetenekli olduğunu.

tabi bide hanım-ablanın yetenek olayını temizlikle sınırlamasına hiiiç bişe demiyorum. saygı ve sevgilerimi yolluyorum.

Hiç yorum yok: